تحلیل پمپ حاضر ابزار مفیدی برای کمک به عدم قطعیت‌های مربوط به تصمیم‌گیری در طراحی سیستم تامین آب است.

از آنجایی که رابطه بازده پمپ با سایر متغیرهای دخیل در فرآیند طراحی مشخص شده است، درک چنین روش پیچیده ای مانند طراحی یک سیستم تامین آب بهبود می یابد.

تعریف منحنی بازده پمپ – نرخ جریان، حل تعارض موجود در روش‌های مبتنی بر گرادیان را کاهش می‌دهد و از تکرار در مورد بازده پمپ اجتناب می‌کند.

این به طور خودکار منجر به تلاش محاسباتی کمتری می شود. از این نظر، پمپ آب دستی کشاورزی روش گرانادوس یک روش ساده است.

برخی از روش‌های فعلی تا حدودی جعبه‌های سیاه هستند و به دلیل ساده نبودن برای مهندسان طراح پمپ آب بی صدا بخشی از کاربرد خود را از دست می‌دهند.

نمایش بصری روش طراحی ما که در این مقاله ارائه شده است، درک تأثیر هر متغیر را تسهیل می‌کند و اجازه می‌دهد تصویر واضحی از فرآیند داشته باشیم.

همانطور که مطالعه موردی نشان می‌دهد، ثابت شده است که هزینه‌های انرژی بخش بزرگی از هزینه کامل نصب است و باید از مرحله اول طراحی در نظر گرفته شود.

برخلاف روش‌های دیگر که این هزینه‌های انرژی را در نظر نمی‌گیرند، پمپ آب معدنی هدف این تحلیل ارزیابی یکپارچه آب است که در آن تمام هزینه‌های رابطه آب-انرژی یکپارچه شده است.

در اینجا، معادلات تجربی را به دست می‌آوریم که میانگین و حداکثر راندمان بهینه پمپ را بسته به سرعت جریان نصب تعریف می‌کنند. این نتایج را می توان برای تشریح یک ارزیابی انرژی مناسب از هزینه های عملیاتی ترکیب کرد.

همانطور که مطالعه موردی نشان داده است، طراحی یک سیستم تامین آب پمپ آب نیز بسیار تحت تاثیر هزینه‌های ساخت و ساز و نرخ انرژی می‌باشد.

این امر اهمیت انجام یک تجزیه و تحلیل حساسیت را هنگام طراحی یک سیستم تامین آب تقویت می کند. این نتایج را می توان برای ارزیابی سیاست در مدیریت یکپارچه آب و همچنین طراحی سیستم تامین استفاده کرد.

 • منابع:
  1. Pump Efficiency Analysis for Proper Energy Assessment in Optimization of Water Supply Systems
 • تبلیغات: 
  1. سنگ فیروزه به همراه کدام لباس موجب تاری دید می شود؟
  2. سنگ فیروزه ای که پاداش یک مسابقه بسیار مهم شد!
  3. سنگ فیروزه چه تاثیری بر روی چشمان این فرد داشت؟
  4. سنگ فیروزه موجب برد کدام تیم ورزشی شده است؟

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *