معرفی کسب و کار

14 ترفند طلایی برای بزرگ‏تر نشان دادن خانه

اگر خانه کوچکی دارید و به دنبال راهی برای بزرگ‌تر نشان دادن آن هستید یا می‎خواهید نمای بخشی از خانه را بزرگ‎تر جلوه دهید، می‎توانید از ترفندهایی موثر برای بزرگ‎تر نشان دادن خانه خودتان استفاده کنید. از آنجایی که قیمت مسکن طی سال‎های اخیر رشد چشمگیری داشته و بسیاری از افراد نتوانستند خانه‎های بزرگ و دلبازی خریداری کنند، به دنبال راهکارها و دکورهایی برای بزرگ‎تر نشان دادن و دلبازتر کردن منزل خود هستند.

در ادامه قصد داریم تا تکنیک‎هایی برای بزرگ‎تر نشان دادن خانه را معرفی کنیم و شما را در جهت طراحی حرفه‎ای دکوراسیون داخلی خانه خود راهنمایی کنیم.

ترفندهایی برای بزرگتر نشان دادن خانه

ترفندهایی برای بزگتر نشان دادن خانه
ترفندهایی برای بزگتر نشان دادن خانه

ترفندهایی که باعث می‎شوند تا خانه شما کوچک به چشم نیاید عبارتند از:

انتخاب کف‌پوش با رنگ و ابعاد مناسب

حواستان باشد که اگر خانه کوچکی دارید، به هیچ وجه از رنگ‏های تیره مانند خاکستری یا قهوه‌ای سوخته به عنوان پارکت استفاده نکنید! به جای پارکت و کفپوش‎های تیره، شما می‎توانید از یک کفپوش رنگ روشن و با ابعاد یکسان در کف خانه استفاده کنید. پارکت‎های چوبی به رنگ کرم یا قهوه‎ای روشن یا سنگ و سرامیک‎های سفید و شیری، انتخاب مناسبی برای خانه‎های کوچک هستند.

انتخاب ست مبلمانی مناسب و چیدمان صحیح آن

یکی دیگر از نکاتی که حتماً باید به آن توجه داشته باشید، نوع مبل، سایز و رنگ آن است. برای خانه‏های کوچک خرید مبلمان بزرگ، استیل و با رنگ‎های تیره انتخاب مناسبی نیست! بلکه لازم است تا مبل‎های کوچک، ظریف، اسپرت و با رنگ‎های روشن را خریداری کنید.

  امنیت کامل فضای خانه با دستگیره هوشمند تنسر لاک

نه تنها نوع و سایز مبلمان، بلکه نحوه چیدمان آن هم در بزرگتر نشان دادن خانه موثر می‎باشد. به عنوان مثال برای بزرگتر نشان دادن خانه خود، بایستی حتماً بین دیوارها و مبلمان فاصله بدهید و فضای خالی ایجاد کنید.

انتخاب پرده متناسب با ابعاد پنجره‎ها

اگر خانه کوچکی دارید که پنجره‏های کوچکی هم دارد، سعی کنید تا حد امکان هیچ پوششی برای پنجره‏ها درست نکنید یا از پرده‏های نازک با رنگ‏های گرم و روشن استفاده کنید. به عنوان مثال یک پرده حریر به رنگ سفید که طرح‎های ظریف و ملایمی هم دارد، انتخاب خوبی برای شما خواهد بود.

دیگر ترفندهایی که می‏توانید برای بزرگتر نشان دادن خانه با استفاده از پرده به کار ببرید عبارتند از:

  • پرهیز از آویزان کردن پرده‎های طرح‎دار، شلوغ و رنگ تیره
  • دوختن پرده‏های بزرگتر از طول و عرض پنجره

ایجاد یک کانون توجه متمایز از پنجره

نداشتن پنجره باعث نمی‎شود تا دست از تغییر دکوراسیون خانه خود بردارید. بلکه می‏توانید از آیتم‏های جایگزینی که طی جلسات مشاوره دکوراسیون داخلی بر سر آن توافق کردید، استفاده کنید. برخی از این آیتم‎ها عبارتند از:

  • تابلو
  • مجسمه
  • قفسه کتاب
  • شومینه تزئینی

استفاده از رنگ‏های روشن و خنثی

رنگ‌های روشن و خنثی مانند سفید، کرم، طوسی روشن و آبی روشن، نور را بهتر منعکس کرده و باعث می‌شوند فضای اتاق بزرگتر و دلبازتر به نظر برسد. بنابراین در انتخاب رنگ دیوارها، سقف، مبلمان و سایر وسایل خانه، از رنگ‌های روشن استفاده کنید.

استفاده از وسایل چند منظوره و کم‎جا

مبلمان ظریف
مبلمان ظریف

وسایل چند منظوره می‌توانند به شما کمک کنند تا از فضای موجود حداکثر استفاده را ببرید. به عنوان مثال، می‌توانید از میز ناهارخوری که می‌توان آن را به تختخواب تبدیل کرد، یا از مبلمانی که به عنوان تخت خواب نیز استفاده می‌شود، بهره ببرید. این کار به شما کمک می‌کند تا فضای بیشتری برای فعالیت‌های دیگر داشته باشید.

  روش های گیاهی برای تقویت مو و مژه های آسیب دیده

فاصله دادن لوازم خانه از دیوارها

اگر قصد دارید تا خانه را بزرگ‎تر و با صفاتر نشان بدهید، بهتر است تا کمی فاصله میان وسایل با دیوارها ایجاد کنید و چیزی را به دیوارها نچسبانید. چرا که قرار گرفتن وسیله‏ها در نزدیکی دیوار باعث می‎شود تا فضای خانه کوچک و تنگ‎تر به نظر برسد.

استفاده از گل، گلدان و گیاهان

پیوند طبیعت با فضای منزل، باعث می‎شود تا خانه‎ای خوش رنگ و لعاب داشته باشید و با ایجاد خطای دید، محیط خانه را بزرگتر، زنده‎تر و دلبازتر نشان دهید.

استفاده از آینه روی دیوارها

اغلب مشاوران دکوراسیون داخلی پیشنهاد می‏کنند تا اگر خانه‏ای کوچک دارید و می‏خواهید آن را بزرگتر نشان دهید، قرار دادن آینه روی دیوارها یک ترفند فوق‎العاده تاثیرگذار می‏باشد.

تک رنگ کردن دیوارها با سقف

یکی دیگر از ترفندهای طلایی برای بزرگتر نشان دادن خانه، رنگ کردن سقف و دیوارها به یک رنگ تک و خنثی می‎باشد. چرا که این رنگ‏ها باعث می‎شوند تا بازتاب نور بیشتر شود و فضا بزرگتر به نظر برسد.

استفاده از لوازم کم و ظریف

هرچه لوازمی که در منزل دارید کمتر، مینیمال‎تر و ظریف‎تر باشند، فضای اتاق‎هایتان بزرگتر نشان داده خواهد شد. به عبارتی هر چه محیط خانه خلوت‎تر باشد و لوازم جمع و جورتری داشته باشید، فضای خانه شما بازتر نشان داده خواهد شد.

عدم استفاده از فرش در کف خانه

اگر اولویتتان بزرگ نشان دادن محیط خانه می‎باشد، بهتر است تا یا هیچ فرشی در کف زمین پهن نکنید و زمین را با پارکت بپوشانید؛ یا فرش‎هایی بزرگ با طرح ساده و رنگی روشن برای پوشاندن کف خانه را به کار ببرید.

به کار بردن لوازم و خطوط عمودی

چه از قفسه و تخته‏های چوبی عمودی استفاده کنید یا از لامپ‏های حبابی آویزان و بلند، می‎توانید سقف خانه را بلندتر و فضای اتاق‏ها را بزرگتر نشان دهید. همچنین استفاده از خطوط عمودی در کاغذهای دیواری، باعث می‏شوند تا جلوه محیط خانه بزرگتر شود.

  انتخابی هوشمندانه برای کسب و کار شما: هاست سرور اختصاصی یا سرور مجازی؟

استفاده از خطوط افقی

خطوط افقی باعث می‌شوند فضای اتاق پهن‌تر به نظر برسد. بنابراین می‌توانید از کاغذ دیواری با طرح‌های افقی، فرش‌های بزرگ، و مبلمان با خطوط افقی استفاده کنید.

پیشنهاد به مطالعه بیشتر: آشنایی با دکوراسیون و اکسسوری اتاق کودک

چند نکته کاربردی!

دکوراسیون اتاق کوچک
دکوراسیون اتاق کوچک

علاوه بر موارد و نکاتی که قبل‎تر به آن‎ها اشاره کردیم، می‏توانید از توصیه‏های زیر هم برای ایجاد فضایی بزرگ و دلباز در خانه استفاده کنید:

  • از پرده‌های بلند تا زمین استفاده کنید؛ پرده‌های بلند باعث می‌شوند تا سقف خانه بلندتر به نظر برسد.
  • از فرش‌های بزرگ و با رنگ روشن استفاده کنید؛ فرش‌هایی با چنین ویژگی‏هایی باعث می‌شوند فضای اتاق یکپارچه‌تر دیده شود.
  • از قفسه‌های باز و عمودی به جای قفسه‌های بسته استفاده کنید؛ چراکه قفسه‌های باز باعث می‌شوند فضای اتاق بازتر و دلبازتر به نظر برسد.
  • مبلمان چند منظوره را جایگزین مبلمان معمولی کنید؛ مبلمان چند منظوره به شما کمک می‌کند تا فضای خانه خود را به فضایی کارآمد تبدیل کنید.

کدام رنگ‏ها خانه را بزرگتر نشان می‏دهند؟

رنگ‌های خنثی و روشنی مانند رنگ‌های سفید، کرم، قهوه‏ای روشن، خاکستری روشن و رنگ‏های پاستلی، با بازتاب نور بیشتر، اتاق‌ها را بزرگ‌تر و روشن‌تر جلوه می‏دهند.

آیا فرش‎های کوچک خانه را بزرگ‏تر نمایش می‎دهند؟

اگر منظورتان فرش‎های تزئینی و دیواری باشد، بله! اما اگر قصد پهن کردن فرش روی زمین را دارید، بهتر است تا از فرش‎هایی بزرگ که تقریباً کف زمین را می‎پوشانند، استفاده کنید.

بهترین شرکت مشاوره، طراحی و بازسازی دکوراسیون

همه نکاتی که تا به اینجای کار گفته شد، قطعا می تواند به شما در بزرگتر نشان دادن خان کمک کند ولی از آنجایی که موقعیت و نقشه خانه و حتی بودجه شما ممکن است متفاوت باشد، بهترین کار این است که کار را به یک متخصص بسپارید. در این زمینه بهتر است به یک شرکت فعال در این زمینه که تجربه بسیار و نمونه کارهای فراوانی دارد مراجعه کنید و معماران جهت شرکتی است که دقیقا همین ویژگی ها را دارد.

تیم معماران جهت مجموعه‎ای تخصصی در حوزه بازسازی، طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی انواع ساختمان‎های مسکونی، اداری، تجاری، کلینیک‎های پزشکی و دنداپزشکی و … می‎باشد. این مجموعه با استفاده از نیازها و سلایق شما عزیزان، محیطی زیبا، کارآمد و راحت را برایتان فراهم می‎کنند.

تیم معماری جهت هموار در راستای بهبود کیفیت زندگی کارفرمایان خود تلاش کرده و به دنبال جهت بخشیدن حرفه‎ای و ایده‎آل به زندگی‎های شما می‎باشد. برای آشنایی بیشتر با خدمات و نمونه کارهای جهت می‎توانید به وبسایت آن مراجعه کنید.

این محتوا توسط آگهی دهنده منتشر شده و مجله اینترنتی لاجورد مسئولیتی در قبال آن ندارد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

دکمه بازگشت به بالا